Vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz
Haber
04 Ekim 2021 - Pazartesi 10:14 Bu haber 1209 kez okundu
 
Vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz
İkinci doz aşılamada yüzde 75’i geçen Bilecik’te il müdüründen aşı çağrısı
SAĞLIK Haberi
Vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz

18-24 Eylül arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 il arasına giren Bilecik’in İl Sağlık Müdürü Dr. Ferhat Damkacı, vatandaşlara aşı çağrısında bulundu.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 18-24 Eylül arasında 100 bin kişi içinde bir haftalık toplam yeni korona vaka sayısını gösteren bir harita yayınladı. "Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz." diyen Koca'nın paylaştığı haritaya göre; 18-24 Eylül arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz Zonguldak, Kırşehir, Düzce, Bursa, Bolu, Kars, Bartın, Kütahya, Kocaeli, Bilecik oldu.
Bilecik İl Sağlık Müdürü Dr. Ferhat Damkacı, il genelinde ikinci doz korona virüs (Covit-19) aşılama oranının yüzde 75’i geçtiğini söyleyerek, “Ancak henüz aşı olmayan veya aşıları tamamlanmayan vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz. Hastanelerimizde yatan hastalarımızın çoğunluğu aşısı olmayan veya aşısını tamamlamayan vatandaşlarımız. Risk devam ediyor eski günlerimize dönmemizin yolu maske mesafe temizlik kurallarına riayet ederek aşı olmaktan geçiyor. Bu vesile ile emeği geçen tüm sağlık çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Çağlayan Doğan
Etiketler: Vatandaşlarımızı, aşı, olmaya, davet, ediyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı